Lajme

Përfshihet edhe Gjermania për situatën në veri, del me kërkesë për Kosovën e Serbinë

Për situatën në veri mes policisë kosovare dhe protestuesve serbë ka reaguar edhe Gjermania.

Ambasadori i kësaj të fundit në Kosovë, Jorn Rohde ka thënë se pajtohet me konstatimin e amerikanëve të cilët patën takim me Kurtin në Prishtinë, se situata duhet të shtensionohet urgjentisht.

Rohde madje në një postim në Twitter, ka thënë se shtensionimi dhe ri-angazhim janë “nevoja të orës”.

“Plotësisht dakord. Shkallëzimi dhe ri-angazhimi janë nevoja e ores”, ka thënë Rohde. //frontonline.net

Postime të ngjajshme
Lajme

Publikohet rezultati i votave me kusht në Gjilan

Lajme

Numërohen votat me kusht në Istog: Kaq vota morën kandidatët

Lajme

Kaq vota me kusht morën kandidatët në Gjakovë

Lajme

Moti për dy ditët e ardhshme