Sport

Perez ka vetëm dy preferenca për stolin e Real Madrid

Real Madrid duhet të zgjedhë një trajner të ri dhe në tavolinë janë tre opsione. Raul Gonzales dhe Mauricio Pochettino mësohet të jenë dy opsionet e më të favorizua dhe lajmi në këtë çështje është dalja nga gara e Antonio Contes.

Argjentinasi është emri më i pëlqyer. Ai ka kërkuar largimin nga PSG dhe Real Madrid po e pret me padurim. Nga ana tjetër Raul pret me zell dhe do ishte i gatshëm të drejtonte ekipin e parë pas një sezoni të suksesshëm me Real Madrid B.

Ndërkohë, AS sqaron situatën për Antonio Conten. Italiani ka humbur shumë forcë si opsion. Informacionet e mbërritura në Madrid tregojnë një ndryshim në lidhje me mentalitetin e trajneri dhe klubit dhe frikë e madhe për mospërputhje me filozofinë e klubit.

Postime të ngjajshme
Sport

Nexhipi flet për transferimet te Ballkani

Sport

Gazetari i ‘The Guardian’: Norwich ka transferuar lojtarin më të mirë kosovar

Sport

Lojëra interesante dhe emocione të mëdha dhurojnë fëmijët në garat e “Play-Off-it Nacional”

Sport

Arrihet marrëveshja mes klubeve, Xhaka pritet t’i bashkohet Romës