Sport

Për t’u transferuar te Barcelona, Aguero ka një kusht që lidhet me Messin

Sergio Aguero raportohet se është shprehur i gatshëm për t’u transferuar te Barcelona, transmeton Zeri.info.

Megjithatë, sulmuesi argjentinas ka një kusht për ta bërë këtë lëvizje.

Sipas gazetës “AS”, Aguero do pranojë të firmosë me katalunasit, vetëm nëse bashkkombasi i tij, Lionel Messi, qëndron në “Camp Nou”.

32-vjeçarit i skadon kontrata me Manchester Cityn më 30 qershor të këtij viti dhe kjo nënkupton që ai te Barcelona mund të transferohet si lojtar i lirë.

Sergio Aguero ka luajtur edhe më parë në La Liga, te Atletico Madridi.

https://blicmedia.net/kosova-aranzhon-miqesore-me-kete-perfaqesuese/

Postime të ngjajshme
Sport

Drita do të mbetet pa një investitor të fuqishëm, Valon Murseli do të largohet në fund të këtij edicioni

Sport

Luftë e madhe në Ligën e Dytë, kështu duket tabela kur kanë mbetur vetëm edhe dy xhiro deri në fund

Sport

Tre talentë shqiptarë në listën e Zvicrës U21

Sport

Njëri nga futbollistët kryesor të Real Madridit pozitiv me Covid-19, mungon në ndeshjen e fundit të La Liga-s