Sport

Për çfarë rezultati udhëton Gjilani drejt Drenasit?

Të hënën është planifikuar të zhvillohen dy ndeshjet e fundit të javës së 19-të të Superligës së Kosovës në futboll, të parës për stinorin pranveror.

Në Drenas, Feronikeli e pret Gjilanin, në ndeshjen që cilësohet edhe derbi i javës.

Trajneri i Gjilanit, Bylbyl Sokoli, ka thënë për “Kohën” se skuadra që ai drejton do të mundohet të paraqitet sa më mirë kundër Feronikelit. Sipas Sokolit, Gjilani në çdo ndeshje hyn për të fituar.

“Do të mundohemi që të prezantohemi sa ma mirë në ndeshjen kundër Feronikelit që do të zhvillohet të hënën. Ne çdo ndeshje synojmë fitoren dhe njëjtë do të jetë edhe kundër skuadrës nga Drenasi”, u shpreh Sokoli.

Dueli ndërmjet Feronikelit dhe Gjilanit zhvillohet nga ora 13:00.

Postime të ngjajshme
Sport

Rezultatet e dy ndeshjeve të stinorit vjeshtor mes Prishtinës dhe Llapit

Sport

FC Prishtina – Llapi: Forma e skuadrave në pesë ndeshjet e fundit dhe përballjet direkte

Sport

Shtatë takime në Ligën e Parë: “Nxehtë” në Klinë, spikat derbi në Prizren

Sport

Rrëfimi prekës i futbollistit të Prishtinës, Muça mposhti kancerin dhe iu kthye fushës