Sport

Pep Guardiola ka një mesazh të madh për Sergio Agueron

Pep Guardiola ka komentuar situatën e fundit shëndetësore të Sergio Agueros, tashmë te Barcelona, por që ishte lojtari i tij për disa vite te Manchester City.

Argjentinasi do të mungojë për tre muaj pasi u diagnostikua me një aritmi, pas dhimbjeve në gjoks në ndeshjen e së shtunës, përcjell GazetaBlic Sport.

“I dërgova një mesazh atij. Ishte një lajm i vështirë për familjen e tij dhe për të gjithë. I urojmë një shërim të sigurt, pa marrë parasysh sa kohë do të zgjasë. Ai është në duar të mira. Nëse ka mundësi të luajë sërish, aq më mirë, por duhet të jetë i kujdesshëm për gjithë jetën”, nënvizoi trajneri spanjoll.

Related posts
Sport

Dhjetë klubet me vlerën më të madhe

Sport

Faza e grupeve në Ligën e Evropës përmbyllet sonte: Këto janë 16 ndeshjet, vëmendja në Napoli

Sport

Këto janë skuadrat e kualifikuara në raundin eliminues në Ligën e Kampionëve

Sport

Barcelona nuk ia del në “Allianz Arena”, mposhtet nga Barcelona

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *