Sport

Pep Guardiola flet për përplasjen me Agueron

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola ka pasur një diskutim të nxehtë me Sergio Agueron pas zëvendësimit të argjentinasit në barazimin 2-2 kundër Tottenham Hotspur.

Dyshja u panë duke bërë një përplasje verbale pasi sulmuesi argjentinas nuk e priti mirë largimin nga Guardiola në minutën e 65-të.

Në vend të Agueros, Guardiola inkuadroi Gabriel Jesusin, i cili shënoi një gol në shtesë, por që u anulua pas rishikimit të VAR-it.

Pas këtij zëvendësimi, golashënuesi më i mirë në histori të Cityt dukej i frustruar dhe i bëri të njohura ndjenjat e tij ndaj Guardiolës, i cili nga ana tjetër ia ktheu njëjtë.

Megjithatë, trajneri i Cityt e ka shpjeguar situatën e sikletshme me Agueron duke e cilësuar si keqkuptim.

“Ishte një keqkuptim. Sergio ishte i mërzitur sepse mendoi se e fajësova për barazimin e tyre të dytë”, ka thënë fillimisht Guardiola.

“Emocionet ishin të larta. Ne luajtëm vërtet mirë, kontrolluam lojën majtas dhe djathtas dhe krijuam shanse kundër një skuadre të mirë, por duhet të jemi më klinikë”.

“Tottenham krijoi dy shanse dhe asgjë tjetër, por fatkeqësisht për ne ata i shënuan të dy”.

“Presioni dhe kontrolli ynë ishte fantastik, por ne nuk mundëm ta fitonim ndeshjen. Njerëzit do të thonë se duhet të bëjmë më mirë, por unë nuk e di si mundemi më mirë”, përfundoi katalunasi.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv