EkonomiLajme

Pensionet në Ballkanin Perëndimor, ku renditet Kosova

Në vendet e Ballkanit Perëndimor, pensionet më të ulëta janë në Kosovë.

Radio Evropa e Lirë ka publikuar një infografikë për pensionet në Ballkanin Perëndimor, sipas së cilës pensionet më të larta janë në Serbi.

Pas Serbisë, renditet Republika Sërpska në BeH, Federata BeH, Mali i Zi, Maqedonia e Veriut dhe e fundit Kosova.

Postime të ngjajshme
Lajme

Aksident tragjik në Itali, vdes 24-vjeçari shqiptar

Lajme

Momenti kur polici serb tërheq zvarrë një grua gjatë protestave në Beograd

Lajme

Shpat Kasapi tregon ngjarjen emocionuese të babait që i ka ndodhur në të njëjtin vend të aksidentit në Bullgari

Lajme

U raportua për sulme të mundshme në Kosovë, reagon Policia