Sport

Penalltitë vendosin fituesin e Superkupës së Evropës

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Ka përfunduar përballja e madhe e Superkupës së Evropës ndërmjet Liverpoolit dhe Chelseat, shkruan BlicMedia.

Ndeshja ka përfunduar me fitoren e skuadrës së Liverpoolit pas ekzekutimit të penalltive me rezultatin 5:4, pasi ndeshja e rregullt ka përfunduar me rezultatin 1:1.

Edhe në vazhdime dy herë nga 15 minuta ndeshja u mbyll pa fitues me rezultatin 2:2.

Kështu skuadra e Jurgen Klopp ka arritur të fitoj trofeun e madh të Superkupës së Evropës pas një drame të vërtetë. /BlicMedia

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv