Sport

Peja e nderon me titullin “Nderi i Qytetit” mesfushorin Bernard Berisha

Bernard Berisha, është shpërblyer me çmimin “Nderi i Qytetit” në Pejë, shkruan Gazetasheshi.com.

Futbollisti i Kosovës këtë çmim e ka marrë pasi në kuvendin komunal te Pejës, është votuar unanimisht nga ansambleistet e kësaj komune.

Mesfushori çmimin si “Nderi i Qyteti” do ta marrë me 16 qershor, datë kjo që përkon me çlirimin e qytetit nga agresori serb.

29 vjeçari gjatë këtij edicioni për skuadrën e Akhamt Groznyt ka shënuar tetë gola dhe ka kontribuar me dy asistime.

Postime të ngjajshme
Sport

A ia lejon ligji italian Eriksenit të luaj përsëri për Interin?

Sport

Visoka tregon pse e zgjodhi Ferizajin dhe ka një premtim për “Ujqërit”

Sport

Mourinho me deklaratë prekëse pë Eriksen

Sport

Skandaloze: Serbo-austrikau e shanë me nënë futbollistin shqiptar të Maqedonisë