Lajme

Peci i del në mbrojtje Osmanit pas suImit nga Anton Berisha

Këshilltari i kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmani, Faton Peci i ka dal në mbrojtje kësaj të fundit, pas kritikave dhe sulmeve nga anëtari i LDK-së, Anton Berisha.
Sipas Pecit, i rikthyer në LDK, Berisha, parim nuk e ka interesi qytetar, po personal.

Postim i plotë:

Në intervistën dhënë Associated Press (e publikuar tashmë anekënd botës), u.d. Presidentja Vjosa Osmani flet për kr.imet e kryera nga Serbia, për fëmijët e vr.arë e gratë e dhu.nuara.

Ajo kërkon përgjegjësi e drejtësi për ato kr.ime, duke potencuar se Serbia nuk do të ndryshojë përderisa nuk ka presion mbi të nga BE-ja.

Prandaj, Serbia nuk do të duhej të trajtohej si fëmijë i lazdruar përderisa udhëhiqet nga njerëz të regjimit të Millosheviqit e nuk kërkon falje.

u.d. Presidentja po kritikohet e suImohet nga i madh e i vogël në Serbi…dhe çuditërisht nga disa të “rikthyer” në LDK, parim i të cilëve është jo interesi qytetar, po ai personal!
Ndryshe, Anton Berisha ka deklaruar se intervista e Osmanit në Associated Press është shqetësuese.

“Është tepër shqetësuese gjuha jodiplomatike qe ka përdorur u.d. presidentit te Kosovës, zonja Vjosa Osmani ndaj Bashkimit Evropian”, ka shkruar Berisha.

Postime të ngjajshme
Lajme

Syla: Çika e Gani Gecit, babai i së cilës i ka dy vrasje të konfirmuara flet në Parlament për vrasje

Lajme

E zbulojnë shkencëtarët: Ky është ilaçi që parandalon përhapjen e COVID-19 për 24 orë

Lajme

Ia kritikoi vajzën, Gani Geci i reagon Kryeziut: Me ty merrëm unë

Lajme

Lajm i mirë për 7 komunat e Kosovës, futen në zonën e gjelbër!