Lajme

PDK zgjedh kryetarin e ri, çka po ndodh te Buroja e Thaçit?

Partia Demokratike e Kosovës po e mban Konventën 10-të ku do të zgjedhet kryetari i ri i kësaj partie.

Kandidat i vetëm për këtë post është Memli Krasniqi.

Kjo është Konventa e parë që po mbahet pa dy liderët Hashim Thaçi dhe Kadri Veseli, të cilët po gjykohen në Hagë si të akuzuar për krime të luftës.

Një ekip i Klan Kosovës po qëndron tek shtëpia e ish-presidentit Hashim Thaçi, në Burojë të Skënderajt.

Aktualisht po mbretëron qetësi dhe nuk ka ndonjë lëvizje.

Postime të ngjajshme
Lajme

Arrijnë në Kosovë 38 mijë e 400 doza tjera të vaksinës AstraZeneca

Lajme

Me kaq vite burgim mund të dënoheni për zjarrvënie të qëllimshme

Lajme

KEDS njofton për zonat që do të kenë mungesë të energjisë elektrike

Lajme

Valon Syla i lidh përgjimet me Xhelal Sveçlën e Haki Abazin