EURO 2020

Patrik Schick e “kërcënon” Cristiano Ronaldon

Kampionati Evropian është duke dhuruar spektakël të vërtetë që po mbahet në 12 shtete.

“Euro 2020” është bërë edhe më i veçantë me praninë e shumtë të tifozëve në çdo ndeshje, të cilët kanë munguar nëpër stadiume për më shumë se një vit, shkaku i pandemisë.

Futbollistët, të cilëve iu ka munguar prezenca e tifozëve, po tentojnë të shijojnë çdo ndeshje dhe të dhurojnë spektakël, duke shënuar gola dhe dhuruar asiste në çdo ndeshje para adhuruesve të tyre.Luftë e madhe po bëhet për çmimet individuale në këtë turne, në veçanti për atë të golashënuesit më të mirë.

Cristiano Ronaldo momentalisht, tashmë i eliminuar me Portugalinë, është golashënuesi më i mirë në Euro 2020 me pesë gola.Pas tij Karim Benzema dhe Patrik Schick kanë shënuar nga 4 gola.

Rrezik s’ka më nga Benzema me Francën të eliminuar, por rrezik ka nga Schick, i cili me Çekinë do të tentojë gjysmëfinalen përballë Danimarkës.

Schick do të kërkojë patjetër golin për të barazuar CR7 dhe për ta kaluar atë deri në finale, pse jo – në futboll asgjë nuk dihet.Raheem Sterling është një tjetër futbollistë që mund të kërcënojë Ronaldon për “Këpucën e Artë”.Ai deri më tani ka shënuar 3 gola, derisa nëse Anglia shkon në finale, ka edhe tri ndeshje para vetës për të shënuar më shumë.Fillimisht sonte Anglia do të kërkojë gjysmëfinalen kundër Ukrainës, sfidë që zhvillohet nga ora 21:00.

Postime të ngjajshme
EURO 2020

Pesë lojtarë që vlera e tyre u rrit dukshëm pas paraqitjeve fantastike në Euro 2020

EURO 2020

Pritja e tij e stolisi Italinë me trofeun e “Euro2020”, Donnarumma tregon pse nuk festoi pritjen e penalltisë

EURO 2020

Jorginho tregon përse zgjodhi Italinë para Brazilit

EURO 2020

Skuadrat dhe lojtarët me statistikat më të mira në Euro 2020