Sport

Pas zërave për largimin e Pochettinos, PSG nis kontaktet me Zinedine Zidane

Gjiganti francez ka nisur kontaktet me ish-trajnerin e Real Madridit.

Suadra e PSG-së tashmë ka filluar të mendojë për trajner të ri për edicionin e ardhshëm, transmeton lajmi.net.

Drejtuesit e ‘Parisienëve’ kanë nisur kontaktet me Zinedine Zidane, pasi trajneri i tyre Mauricio Pochettino po lidhet ngushtë me një kalim te Manchester United.

Pochettino thuhet se do ti bashkohet “Djajve të Kuq” në fund të këtij edicioni, gjë që ka shtyerë gjigantin francez të kërkojë timonier të ri.

Zidane momentalisht është i lirë pasi përfundoi aventurën te Reali, dhe është i hapur për të marrë drejtimin e PSG.

Diskutimet tashmë kanë nisur, dhe mbetet të shihet gjatë muajve në vijim nëse palët do të arrijnë marrëveshje.

Related posts
Sport

Xhaka rikthehet në stërvitje të plota, Arteta tregon kur do të jetë i gatshëm

Sport

Formacionet zyrtare: Roma – Inter

Sport

Broja thyen një tjetër rekord në Premier Ligë pas golit të shënuar

Sport

Eskalon debati mes Xhevdet Pozharit e Shpëtim Deskut: ‘Me pas qenë te unë ishim nda ndryshe’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *