Sport

Pas PSG-së e Cityt, edhe një klub tjetër interesohet për Messin

Bota e futbollit është në shok që nga dita e djeshme, kur Barcelona njoftoi se Messi nuk do të vazhdojë me ta.

Pasi kjo u bë zyrtare, shumë klube filluan të mendojnë për transferimin e gjashtë here fituesit të Topit të Artë, shkruan Gazeta Express.

Paris Saint-Germain, Manchester City dhe Inter Miami ishin ekipet që kishin më së shumti mundësi ta merrnin Messin.

Por, një tjetër klub u paraqit të premtën për të nënshkruar me Messin, Chelsea. Klubi londinez po përpiqet me të gjitha forcat ta transferojë Lukakun.

Por, tërmeti që shkaktoi largimi i Messit nga Barcelona ka bërë që Roman Abramovich të kërkojë ta transferojë dhe ka kërkuar mbledhje urgjente me të afërmit e Messit.

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar