Sport

Pas largimit të Leo Messit, ky futbollist do ta bartë numrin 10 te Barcelona

Pas largimit të Lionel Messit, fanella me numrin 10 te Barcelona kishte mbetur pa zëvendësues.

Megjithatë, klubi katalunas tashmë ka vendosur për futbollistin që do ta mbajë këtë numër.

Bëhet e ditur se super-talenti Ansu Fati do ta bartë numrin 10 në fanellë tash e tutje.

Talenti spanjoll është kthyer tani nga një lëndim i rëndë që pësoi edicionin e kaluar dhe pritet shpejt të rikthehet në fushë.

Fati në fillim kishte fanelën me numër 31, më pas 22, ndërsa këtë edicion 10-shin legjendar.

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar