Lajme

Pas kandidimit të Vjosa Osmanit, LDK flet për koalicionin me VV-në

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Vjosa Osmani sot ka marrë kandidaturën për kryeministre të Kosovës nga radhët e LDK-së, shkruan Insajderi.

Pas zyrtarizimit, Lutfi Haziri, para medieve ka thënë se shprehet i lumtur që Vjosa Osmani është kandidate dhe sipas tij, ajo të jetë fituese.

“Ju garantojmë ne që nga ky moment deri më 6 tetot, do të punojm që të festojm bashkarisht. Do ta rikthejm LDK-në si forca e parë politike në vend”, ka thënë Haziri.

E për koalicionin me Lëvizjen Vetëvendosje, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se mbetet të shihet e të diskutohet ditëve në vazhdim.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat