Sport

Pas humbjes nga Gjeorgjia, trajneri kosovar “shpërthen” në kritika ndaj futbollistëve dhe trajnerit të Kosovës

Përfaqësuesja e Kosovës e ka pësuar një tjetër humbje të hidhur mbrëmë në Prishtinë.

“Dardanët” e drejtuar nga Bernard Challandes janë përballur mbrëmë me Gjeorgjinë në kuadër të kampanjës eliminatore për Kupën e Botës “Katar 2022″, raporton FrontOnline.

Ndeshja e vlefshme për grupin B i takoi Gjeorgjisë me rezultat të ngushtë, 1:2.

Pas ndeshjes, trajneri kosovar, Arbnor Morina ka krikuar ashpër futbollistët dhe trajnerin.

‘Nga trajneri deri te lojtari i fundit nuk janë duke e ndjerë atë që po luajnë për reprezentacionin”, deklaroi Morina.

“Nuk duhet të japin gjithçka vetëm kur e kanë stadiumin e mbushur, por edhe kur ata nuk i kanë me vete”, shtoi ai në RTK.

Postime të ngjajshme
Sport

Kthesë e papritur, Mourinho ndryshon mendje për Marash Kumbullën

Sport

Reagon Drenica: Çmimin "Ylli i Javës" e meritoi Denisson

Sport

Arrestohet Afrim Tovërlani, raportohet se i dehur kanosi me thikë Shpend Ahmetin

Sport

Mehmet Bogujevci flet në T7, pasi refuzoi ftesën e Serbisë si mysafir nderi në Botërorin e boksit