Sport

Pas dy ndeshjeve të sotme, tabela e Superligës ka këtë renditje

Kanë përfunduar dy ndeshjet e fundit të javës së shtatë të Superligës së Kosovës në futboll të zhvilluara në Prishtinë dhe Klinë.

Skuadra e Prishtinës është befasuar në “Fadil Vokrri” nga Ulpiana, duke mos mundur të marrë më shumë sesa një pikë. 1:1 ishte rezultati përfundimtar.

Takimi tjetër ishte ai ndërmjet Dukagjinit dhe Dritës i cili u mbyll me fitoren e vendasve me rezultat 2:1. Për Dukagjinin kjo është fitorja e parë në kampionat, derisa për Dritën humbja e dytë radhazi.

Tabela pas javës së shtatë duket si më poshtë.

Postime të ngjajshme
Sport

U rrit në La Masia, rrëfehet Balliu: Ja pse u largova nga Barcelona

Sport

Carabao Cup kthehet me tri sfida, vëmendja në "Stamford Brigde"

Sport

Veprim i mirë nga Rashica, viziton Ambasadën e Kosovës në Britani të Madhe

Sport

Sot zhvillohet ndeshja e Superkupës Kosovë-Diasporë, Llapi – Kosova Düsseldorf