Sport

Pas debaklit në kupë, Edon Zhegrova shihet i dëshpëruar dhe me lot në sy

Baseli ka pësuar debakël, derisa është eliminuar nga Kupa e Zvicrës prej Winterthurit.

Ndeshjen në fjalë e fitoi Winterthuri me rezultat bindës, 6:2, shkruan “Zeri.info”.

Kjo ndeshje ishte e mirë për futbollistët shqiptarë, ku katër gola u shënuan nga ata.

Samir Ramizi shënoi dy gola, si dhe Gëzim Pepsi realizuan për Winterthurin, teksa Pajtim Kasami shënoi për Baselin.

Pas ndeshjes, ylli i Kosovës dhe Baselit, Edon Zhegrova u pa i dëshpëruar dhe me lotë në sy.

 

Postime të ngjajshme
Sport

Ndeshjet e javës së 16-të në Grupin B të Ligës së Parë, Flamurtari - Ferizaj ndeshja kryesore

Sport

Llapi thumbon Ballkanin para përballjes në kampionat

Sport

Luhet në tri ditë të ndryshme, orari i xhiros së 22-të në Superligë

Sport

Munishi tregon se pse Prishtina e mposhti Dritën