Sport

“Pas 18 muajsh, Ronaldo do të jetë trajner i Man United”

Tim Sherwood ka parashikuar që Cristiano Ronaldo do të bëhet trajneri Manchester United në 18 muajt e ardhshëm.

“Unë mendoj se është në rregull që Ronaldo është në vijën anësore dhe Ole do të duhet ta pranojë atë. Nëse e sjell atë në klubin e tij të futbollit, ju duhet të dini se çfarë po sillni”, ka thënë fillimisht Sherwood për CaughtOffside.

“Ronaldo është një Ronaldo krejtësisht ndryshe nga ai që ishte në Old Trafford herën e parë”.

“Ai e di se si ka nevojë dhe nëse ndihet sikur ka nevojë të qëndrojë pranë menaxherit dhe të japë udhëzime, atëherë ju duhet ta lini atë ta bëjë këtë”.

“Nuk jam i sigurt se ai do ta bënte këtë me Jose Mourinhon, do të ishte shumë ndryshe me të që ai ishte ende në krye, por ju gjithashtu duhet të pyesni Ronaldon pse ai mendon se është e nevojshme të ngrihet dhe të japë disa udhëzime”.

“Ne e kemi parë atë duke e bërë atë në skenën ndërkombëtare, së fundmi në Euro 2020, duke dhënë urdhra. Ai djalë do të jetë një menaxher 100 për qind”.

“Unë do të kisha një bast nëse ai do të ishte menaxher i Manchester United në 18 muaj. Sa herë që Ronaldo të përfundojë lojën unë mendoj se ai do të bëhet menaxher, do të jetë një zgjedhje automatike”, përfundoi anglezi.

Postime të ngjajshme
Sport

Zhegrova reagon pasi i siguroi fitoren Baselit me supergol në “frymën e fundit”

Sport

Prishtina 1-2 Llapi, golat dhe rastet nga ndeshja e zhvilluar sot në ''Fadil Vokrri''

Sport

Golashënuesit më të mirë pas fazës së parë në Superligë

Sport

Broja bën heroin, sulmuesi shqiptar ia siguron fitoren e parë Southamptonit