Lajme

Parashikimi i motit për nesër dhe tre ditët e ardhshme

Mot i butë me vransira e diell në ditët e ardhshme. Të shtunën mundësi për reshje lokale shiu.

5.11 – Butë, me vransira dhe diell. Pasdite mundësi për riga lokale shiu në perëndim të vendit.

6.11 – Kryesisht me vransira. Pasdite dhe në mbrëmje me riga lokale shiu.

7.11 – Kryesisht me vransira, ditën edhe intervale me diell.

8.11 – Më shumë diell. Në mëngjes përgjatë ultësirave mundësi për mjegull.

Temperaturat minimale luhaten ndërmjet 8C e 10C, e maksimalet deri të premten rriten në 20C, e ditën e shtunë zbresin në 15C, por më pas sërish me një tendencë të rritjes.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare kryesisht nga juglindja 4-11m/s, e të shtunën edhe nga verilindja 3-8m/s.

Shtypja atmosferike në rritje deri ditën e shtunë, më pas me tendencë të rënies.

Related posts
Lajme

Policja kosovare poston foto duke gjuajtur me armë në poligon

Lajme

Shoferi në Ferizaj nuk e ndal gazin as në zebra, dalin pamjet kur godet këmbësorin dhe ik nga vendi i ngjarjes

Lajme

Borrell reagon pas sanksioneve të SHBA-së ndaj dy serbëve të Kosovës

Lajme

Gjendja e pacientëve me COVID në QKUK dhe spitale

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *