Lajme

Parashikimi i motit për natën e Vitit të Ri

Gjatë ditës së nesërme dhe pasnesërme në Kosovë moti do të jetë i vranët.

Po ashtu do të ketë reshje të shiut e po ashtu intervale me diell.

“Do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Vranësirat vende-vende parashihen të sjellin reshje shiu. Reshjet më intensive do të jenë në Dukagjin. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-12 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit me shpejtësi 1-8 m/s në rrafshin e Kosovës, kurse në Dukagjin shpejtësia e erës do të jetë më e fuqishme.”, thuhet në raportin e IHMK-së.

Postime të ngjajshme
Lajme

Shpërthejnë të qeshurat në studio: Valon Syla imiton Rron Gjinovcin në debat, video bëhet virale

Lajme

Ky fshat në Kosovë, ua ndalon të gjitha partive politike tubimet elektorale

Lajme

Vdes 28-vjeçarja nga Ferizaj, e cila vuante nga një sëmundje e rëndë

Lajme

Ekskluzive: Këta janë 47 personat që nuk mund të kandidojnë për deputetë