Lajme

Parashikimi i motit për këtë fundjavë

Në fundjavë mot i qëndrueshëm, me vranësira e diell. Në fillim të javës më nxehtë kryesisht me diell. Të mërkurën priten mundësi për reshje lokale shiu.

Mot i qëndrueshëm parashihet edhe në ditët e fundjavës, me vranësira të shpërndara ditën e shtunë, e më shumë diell ditën e diel. Ditën e shtunë, rreth viseve malore në jug të vendit me mundësi për riga lokale shiu me bubullimë. Në fillim të javës vazhdon moti me kthjellime e diell, derisa në aspektin termik do të mbajë mot më i nxehtë.

Sipas Prishtina Weather nga dita e mërkurë pritet rënie e temperaturave dhe mundësi për reshje lokale shiu me bubullima.

Indeksi i cilësisë së ajrit do të jetë në vlera të pranueshme dhe të mira, vetëm orëve të pasdites, me rritjen e koncentrimit të ozonit sipërfaqësor, mund të kaloj edhe në vlera mesatare.

Postime të ngjajshme
Lajme

‘Amerika merr në dorë komplet situatën’

LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

Lajme

U mbajt mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës, ja për çfarë u diskutua

Lajme

Tragjike: Vetura del nga rruga dhe bie në lumë, një i vdekur dhe dy të lënduar