Lajme

Parashikimi i motit për fundjavë

Në fundjavë mot më i qëndrueshëm, me më shumë diell. Temperaturat në rritje. Ditën e martë mundësi për reshje të dobëta shiu. Të mërkurën temperaturat deri në 20C.

Pas reshjeve të ditës së enjte dhe paradites së premte, në fundjavë dhe ditën e hënë sipas Prishtina Weather parashihet të mbajë mot më i qëndrueshëm, pa të reshura, e ditën e diel dhe të hënë më i ngrohtë, me më shumë kthjellime dhe diell.

Ditën e martë do të ketë kalime të vranësirave që sjellin mundësi për të reshura shiu orëve të paradites. Nga e mërkura parashihet të mbajë mot më i ngrohtë, me më shumë diell.

Cilësia e ajrit parashihet të jetë në vlera të pranueshme dhe mesatare gjatë fundjavës, vetëm në kushte të qetësisë vende-vende mund të kalojë në vlera të dobëta.

Reklamë

24.04 – Vranësira dhe intervale me diell.

25.04 – Kryesisht me diell.

26.04 – Paradite kryesisht me diell. Ditën dhe në mbrëmje vranësirat do të shtohen.

27.04 – Kryesisht me vranësira dhe intervale me diell gjatë ditës. Paradite mundësi për reshje të dobëta shiu.

26.04 – Ngrohtë. Në mëngjes vranësira me mundësi për riga lokale shiu. Ditën më shumë diell.

Temperaturat minimale në fundjavë luhaten nga 2C deri 3C, e ditën e martë rriten deri në 8C. Maksimalet gradualisht në rritje nga 14C, të shtunën deri në 18C ditën e hënë, e të mërkurën edhe deri në 20C.

Do të fryj erë mesatare nga krahu verior 5-11m/s, e nga dita e hënë nga jugu-jugperëndimi 3-11m/s.

Shtypja atmosferike me tendencë të rritjes ditën e shtunë, më pas në rënie përreth vlerave normale.

Postime të ngjajshme
Lajme

Vdiq pas goditjes nga rrufeja, organet e 9-vjeçarit shpëtojnë jetën e 3 fëmijëve të tjerë

Lajme

I moshuari: S’kam pasë virus, sot dyshoj që e mora këtu

Lajme

Arben Vitia shkarkon dy zyrtarë të shëndetësisë

Lajme

Citaku: E tmerrshme, nëna ime ka pritur katër orë për të marrë vaksinën Anti Covid