Lajme

Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

Nesër dhe pasnesër pritet të mbajë mot kryesisht i vranët me reshje shiu në vendin tonë.

Kështu ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, gjersa është bërë e ditur se të premten do të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu, ndërsa të shtunën parashikohet mot pjesërisht i vranët dhe me rreze dielli.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2 deri 8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-13 gradë Celsius”, thuhet ndër të tjera në njoftim.

Postime të ngjajshme
Lajme

Snajperisti gjerman i Koshares i komenton Vjosa Osmanit, ia poston foton nga qendra e vaksinimit

Lajme

Erdhi për Bajram në Kosovë, mërgimtarit në Ferizaj ia vjedhin veturën

Lajme

“Mos ma shtyj babën,”: Përplasje verbale mes policëve dhe familjarëve të të moshuarve tek “1 tetori”

Lajme

Pamje skandaloze: Kështu “zvarriten” të moshuarit për të arritur tek vaksinat në sallën “1 Tetori”