Lajme

Parashikimi i motit në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se sot do të mbajë mot kryesisht i vranët.

Ndërsa të shtunën parashihet të ketë reshje shiu dhe vende-vende kushte për reshje bore.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 3 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-10 gradë celsius.

Do të fryjë erë e lehtë kryesisht nga verilindje 1-5 m/s.

Postime të ngjajshme
Lajme

Vdes këmbësori pasi u godit nga një veturë në Prishtinë

Lajme

Ky është parashikimi i motit për ditët e ardhshme

Lajme

Detaje/ Si e plagosi dhëndrri mikun përgjatë kohës sa po udhëtonin bashkë

Lajme

Plagoset një person në Prishtinë, Policia jep detaje për rastin