Sport

Paraqitje fantastike e Lionit

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Lyon duket se këtë sezon ka ndër mend që të bëjë gjithçka mirë dhe që të rikthehet aty ku i takon, pra në vend të dytë, nëse PSG do të rikonfirmohet.

Edhe pse Ndombele dhe Fekir janë larguar, skuadra franceze sërish ka mbajtur boshtin dhe me Dembele dhe Depay, gjithçka mund të shkojë “vaj”.

Ashtu si sonte ndaj Angers, ku rezultati 6-0 në “Gerland” për Lyon e dokumenton. Tri gola në pjesën e parë dhe tri gola në pjesën e dytë. Nga dy gola për kokë për Depay dhe Dembele, ndërsa Aouar dhe Jean Lucas e hapën dhe mbyllën ndeshjen.

Kjo është fitorja e dytë për Lyon, pas suksesit ndaj Monacos në ndeshjen e parë.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv