Sport

Paqarada bën dy asistime fantastike në Bundesliga 2

Leart Paqarada ka vazhduar me paraqitje fantastike me St Paulin në Bundesliga 2.

Mbrojtësi i majtë kosovar ka zhvilluar një tjetër ndeshje të madhe, teksa St Pauli ka triumfuar 4-1 ndaj Ingolstadit.

Anësori ka kontribuar në këtë fitore me dy asistime, ku fillimisht harkoi nga këndi në minutën e 34-të, derisa Zander shënoi për 1-0.

Asistimin e dytë në ndeshje Paqarada e bëri në minutën e 50-të, kur harkoi bukur nga loja e hapur ku Dittgen realizoi për 2-0.

Për Paqaradën këta ishin dy asistimet e para në Bundesliga 2 këtë edicion, teksa ka shënuar edhe një gol.

Me fitoren e sotme, St Pauli është ngritur në pozitën e tretë në Bundesliga 2, derisa ka grumbulluar 13 pikë pas shtatë xhirove.

Në ndeshjen e ardhshme Paqarada me skuadrën e tij luajnë në udhëtim te Karsluher.

Postime të ngjajshme
Sport

Obërtinca jep dorëheqje, Fushë Kosova emëron trajnerin e ri

Sport

Nga Muriqi, Rrahmani, Hysaj dhe Gjimshiti, zbulohen pagat e futbollistëve shqiptarë në Serie A

Sport

Ndeshje tejet interesante zhvillohen në xhiron e 10-të të Ligës së Parë, këto janë delegimet e plota të gjyqtarëve

Sport

Delegohen gjyqtarët për xhiron e 11-të në Superligën e Kosovës