Lajme

Pamjet e fundit nga Mitrovica – Ja çka po bëjnë serbët atje

Situata në pikën kufitare në Bërnjakë vazhdon të jetë e qetë, teksa disa protestues serbë që po e kundërshtojnë reciprocitetin me targa, vazhdojnë të qëndrojnë aty.

Rreth 50 metra para policisë së Kosovës ata aktualisht kanë ndezur një zjarr me benzinë dhe po qëndrojnë aty.

Ndërkaq disa orë më përpara, janë vërejtur disa provokime të serbeve që po qëndrojnë afër kësaj pike kufitare, të cilët janë parë edhe me armë të gjata në atë kohe, por që policia është mobilizuar dhe ka qëndruar në gjendje gatishmërie për të intervenuar për çfarëdo incidenti të mundshëm

Postime të ngjajshme
Lajme

Sa vota më shumë është Ardian Gjini përpara Mimoza Kusarit?

Lajme

Familjarët e gjejnë të vdekur një burrë në Prishtinë, Policia nis hetimet

Lajme

Këto janë komunat ku ka nisur rinumërimi i votave

Lajme

Zhduket një vajzë në Klinë