Sport

Pamje: Uzuni vazhdon me gola te Ferencvaros

“Myrto Uzuni shënon për Ferencvarosin”, është refreni i thuajse çdo javë.

Në raundin e 13-të të Ligës së Parë të Hungarisë, realizoi në pjesën e dytë golin e tretë të skuadrës së tij në fitoren 3-0 ndaj Mol Fehervar.

Është i gjashti në total në kampionat në këtë sezon, por ka shënuar edhe tetë gola në Kupën e Hungarisë, katër në Champions në fazat eliminatore dhe dy në Europa League. Shifra të një “bomberi” të vërtetë, por kjo shkallë realizimi nuk reflektohet në Kombëtare.

Sulmuesi beratas ka shënuar dy herë gjatë eliminatoreve të Botërorit, por në të dy rastet e ka shtyrë topin në rrjetë ndaj San Marinos, në fitoret 0-2 jashtë dhe 5-0 në Shqipëri.

Në Kombëtaren ende presin Uzunin e Ferencvarosit.
https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=4569430583143722

Related posts
Sport

Shënohen dy gola të shpejtë në klasiken: Dortmund - Bayern

Sport

Humbje e hidhur e Barcelonës në “Camp Nou”

Sport

Xhaka rikthehet në stërvitje të plota, Arteta tregon kur do të jetë i gatshëm

Sport

Formacionet zyrtare: Roma – Inter

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *