Lajme

Pamje nga zjarri në Shqipëri, rrezikohen edhe banesat afër

Sot temperaturat kanë shënuar rekord dhe ekspertët kanë paralajmëruar për rreziqet e zjarreve.

Një vatër zjarri e përmasave të mëdha është aktivizuar ditën e sotme në Mamurras. Sipas banorëve, zjarri i fuqishëm rrezikon edhe banesat.

Ditët e fundit, ka pasur situatë shqetësuese në jug të vendit si pasojë e zjarreve.

Gjatë natës dhe orëve të para të mëngjesit janë vënë në kontroll ose neutralizuar pothuaj të gjitha situatat serioze të zjarrit, sfidë vazhdon të ngelet Karaburuni, ku flakët janë shumë pranë banesave dhe terreni është tepër i vështirë.

Postime të ngjajshme
Lajme

KEDS: Këto vende do të mbesin pa rrymë nesër

Lajme

Gastronomët kanë një njoftim për gjithë klientët

Lajme

U raportua se janë kthyer eshtrat e Ukshin Hoti, ja çfarë thotë djali i tij

Lajme

Këtyre moshave u takojnë 3 viktimat e sotme të COVID-19