Lajme

Pamje nga vetura e shkatërruar pas vetaksidentit ku humbi jetën 18-vjeçarja në magjistralen Prishtinë – Ferizaj

Orët e para të mëngjesit të sotëm ishin tragjike për 18-vjeçaren G.R. Ajo humbi jetën pas një vetaksidenti në magjistralen Prishtinë – Ferizaj.

Përveç saj, nga ky vetaksident i rëndë u lëndua edhe një person tjetër.

Në pamjet e siguruara nga Indeksonline shihet se vetura është shkatërruar pothuajse krejtësisht.

Rastin për Indeksonline e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Prishtinës, Agron Borovci.

“Rreth orës 04:30, në rrugën Prishtinë-Ferizaj, ka ndodhur një vetaksident komunikacioni rrugor. Si pasojë e këtij vetaksidenti një person (femër) ka humbur jetën ndërsa një tjetër ka pësuar lëndime trupore dhe e njëjta është dërguar për trajtimin e nevojshëm mjekësor. Policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur një hetim për zbardhjen e shkaqeve të këtij aksidenti”, ka thënë Borovci.

Postime të ngjajshme
Lajme

I nxehti ekstrem kufizon punën jashtë, nga ora 12:00 deri në 16:00 kufizohet lëvizja

Lajme

Avdyli e Hamza përplasen keq për Hashim Thaçin

Lajme

COVID-19: A do të ketë masa të reja, flasin nga Ministria

Lajme

Konfirmohet kandidimi i Arben Vitisë për kryetar të Prishtinës