Lajme

Pamje nga vendi i ngjarjes kur vetura përfundoi drejt trenit

Katër persona kanë mbetur të lënduar pas një aksidenti në mes të një treni dhe një veture në lagjen “Përroi i njelmët”, në Prishtinë.

Mësohet se në veturë ishin prindërit me dy fëmijët e tyre, të cilët kanë pësuar lëndime trupore dhe sipas mjekëve gjendja e tyre është stabile.

Rastin e ka konfirmuar zëdhënësja e PK-së për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

“Rreth orës 16:00 kemi pranuar informatën për një aksident trafiku në lagjen Përroi i njelmët në Prishtinë. Në këtë aksident ka qenë i përfshirë një tren dhe një veturë. Si pasojë e aksidentit lëndime trupore kanë pësuar 4 perona. Peronat e lënduar janë dërguar për tretman mjekësor, ndërkohë që me rastin po merret njësiti i trafikut rrugor”, ka thënë ajo.

Pamje nga aksidenti, dërguar nga një lexues.

Ndryshe, para pak çastesh ka ndodhur një tjetër aksident në autostradë në dalje të Suharekës, si pasojë e të cilit u lënduan pesë persona.

Policia konfirmoi se në aksident janë përfshirë shtatë vetura.

Ndërkohë, policia vazhdimisht po bën thirrje për kujdes në komunikacion.

Postime të ngjajshme
Lajme

Kurti, me presidentin Biden dhe sekretarin e shtetit do të jetë më ndryshe

Lajme

Faton Abdullahu, ‘’Pa PDK-në e han dreqi këtë vend’’

Lajme

61 pacientë të infektuar virus janë duke u trajtuar në Spitalin e Pejës

Lajme

Flet Haziri, rreth mundësisë së koalicionit paszgjedhor me PDK-në