Lajme

Pamje nga droni: Kjo është situata në veri të Kosovës pas raportimeve për tensione

Një video e publikuar në rrjetet sociale me pamje nga droni tregon situatën në pikën kufitare në Jarinje, shkruan Gazeta Metro.

Sipas kësaj video situata atje tregohet të jetë e qetë dhe pa tensione.

Në anën tjetër është raportuar se forcat serbe janë afruar afër kufirit me Kosovën, ndërsa gjithashtu forca të shtuara të Njësisë Speciale të Kosovës kanë shkuar tek pikat kufitare. /gazetametro.net

Postime të ngjajshme
Lajme

Vritet një person në Batllavë

Lajme

12 komunat ku LVV shkon në balotazh

Lajme

Në 24 komuna përfundon numërimi i votave, këta kandidatë prijnë në zgjedhje

Lajme

Numërohen votat në Mitrovicë, ky është rezultati