Lajme

Pamje me dron të dëmeve që shkaktuan vërshimet në Klinë dhe Malishevë

Reshjet e shumta atmosferike që kanë ndodhur gjatë ditës së djeshme kanë shkaktuar dëme në disa pjesë të Kosovës.

Ndër komunat më të prekura nga përmbytjet janë komuna e Klinës dhe Malishevës.

Në disa video të realizuara nga droni nga Elvis Perlleshi shihet se si uji ka marrë gjithë Malishevën.

Pamjet tregojnë edhe bukurinë e Ujvarës së Mirushës që është ‘vërshuar’ poashtu nga uji.

Kurse videot tjera tregojnë si e ka marrë uji restaurantin Guri i Zi në Volljakë të Klinës, si dhe tokat tek hyrja e kësaj komune.

 

https://video.gjirafa.com/video-1610398732-mp4

 

https://video.gjirafa.com/video-1610398747-1-mp4

Postime të ngjajshme
Lajme

“Ma mirë s’po foli”, Vlora Çitaku me status misterioz

Lajme

Pacolli:Veç sot 5 komentues më fyen, ishin anëtarë të familjeve që u ndihmoja me shumë para

Lajme

Dyshohet se një person u hodh nga Ura e Shenjtë në Gjakovë, flasin nga Policia

Lajme

Shkëlzen Gashi kritikon Glauk Konjufcën