Lajme

Palmer dhe Lajçak sot me konferencë për media

Zëvendës-ndihmës sekretari i shtetit amerikan, Matthew Palmer dhe i dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajčák janë duke qëndruar në Kosovë.

Dje ata patën takime me krerët e shtetit, ndërsa sot pritet të dalin në konferencë për media.

Konferenca e tyre rreth vizitës në Kosovë do të fillojë në ora 10:45 në Zyret e BE-së.

Postime të ngjajshme
Lajme

Moti për dy ditët në vijim

Lajme

Jo vetëm në Mal të Zi, këto janë shtetet ku Kosova llogarit se ka prona

Lajme

Agim Veliu dorëzon ankesë ndaj vendimit të Lumir Abdixhikut

Lajme

Mërgimtari: Sa herë vij këtu më duket se kam ardhur në Xhungël