Sport

Pa 9 lojtarë të ekipit të parë, ja si pritet të jetë formacioni i Liverpool kundër Leicesterit

Skuadra e Liverpool është duke kaluar në krizë të lëndimeve në fillim të këtij sezoni.

9 lojtarë të ekipit të parë janë lënduar ose prekur nga koronavirusi: Van Dijk, Oxlade Chamberlain, Gomez, Alexander Arnold, Robertson, Henderson, Salah, Thiago dhe Fabinho, transmeton Indeksonline.

Në fundjavë, skuadra e Liverpool ka punë me ekipin e Leicester dhe Jurgen Klopp do të ketë problem të bëj një 11-she solide.

Sipas mediave, ky pritet të jetë formacioni i Liverpool: Alisson, Tsmikas, Philips, Matip, Williams, Keita, Wijnaldum, Milner, Mane, Jota, Firmino.

Klopp po mban shpresa që ndonjë nga futbollistët e lënduar të rikthehet dhe të jetë i gatshëm për këtë ndeshje.

Postime të ngjajshme
Sport

Ish-futbollisti i Dritës triumfon në Kupën e Lituanisë, thotë se është koha për një aventurë të re

Sport

Trajneri shqiptar harron Koronavirusin, rikthehet në stërvitje me skuadrën e tij

Sport

Rrëfimi special i shqiptarit: Si u futa në suitën e Maradonës, vinte në Tiranë për 100 mijë euro

Sport

Batatina mbështet delegimin e gjyqtarëve të rinj në Superligë