Lajme

Osmani s’ia vazhdoi kontratën William Walkerit, vjen reagimi i PDK-së

Zyrtari i PDK-së, Betim Gjoshi ka reaguar pasi që presidentja Osmani nuk ia vazhdoi kontratën ish-ambasadorit William Walker.

Gjoshi në një postim në Facebook i ka kërkuar falje Walkerit, duke thënë se në krye të shtetit të Kosovës ka njerëz që janë aksidentalisht aty, shkruan lajmi.net.

 

Madje ka thënë se të njëjtit nuk i lidhë gati asgjë me historinë e Kosovës.

“Ju kërkojmë ndjesë z. Walker, sepse momentalisht dhe aksidentalisht janë disa njerëz në krye të shtetit që nuk i lidhë gati asgjë me historinë e Kosovës”, ka shkruar Gjoshi.

Postime të ngjajshme
Lajme

“Bisha” që u rrokullis në bjeshkët e Deçanit, dalin detajet se cila është vlera e saj

Lajme

Reagon koloneli amerikan që shërbeu në Kosovë, pasi mbështetësi i Kurtiti tha se SHBA’ja nuk duhet të përzihet në punët e brendshme të Kosovës

Lajme

Ja cili është qyteti i fundit i çliruar nga Serbia 22 vjet më parë

Lajme

Rufki Suma i çon ‘selam’ Ramiz Lladrovcit si kryetari më i mirë i zgjedhur