Lajme

Osmani: S’do të lejojmë që politika të ketë hise ne biznese

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, ka vizituar të mërkurën parkun e Bizneseve në Drenas.

Ajo u zotua se nuk do të lejojnë që politika të ketë hise në biznese.

Osmani shtoi se në programin e tyre qeverisës do t’i jepet hapësirë bizneseve private, duke u krijuar kushte të mira për të bërë biznes, transmeton kp.

Kandidatja për kryeministre mes tjerash tha se nesër do të jetë gati një draft sa i përket listës së deputetëve dhe se deri me datën 6 shtator do të jetë e kompletuar, në ditën kur edhe përfundon afati për dorëzimin e listave në KQZ.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat