Sport

Osmani për rezultatet zhgënjyese të Kosovës: Na goditi pandemia, por edhe mësyshi

Viti 2020 ishte viti kur Përfaqësuesja e Kosovës kishte mundësinë historike të kualifikohej në “Euro 2020”.

Por, humbja nga Maqedonia e Veriut në fazën “play-off” të Ligës së Kombeve e ndali rrugëtimin e Kosovës, raporton “Zeri.info”.

Aktori i mirënjohur kosovar dhe tifozi i Kosovës, Osman Azemi e ka komentuar eliminimin dhe rezultatet zhgënjyese të Kosovës në vitin e kaluar.

“Neve na ka goditur pandemia, por ngapak edhe mësyshi na ka dëmtuar (qesh)”, ka deklaruar Azemi në “Dueli Festiv”, përcjell “Zeri.info”.

“Ne tifozët e Kosovës jetojmë me futbollin, dhe nuk jemi aspak nacionalistë”, tregoi ai.

“Për ‘Euro 2020’ jemi me Maqedoninë e Veriut”, shtoi Azemi.

Postime të ngjajshme
Sport

Bekim Balaj ndëshkohet me karton të kuq vetëm pesë minuta pasi u inkuadrua në derbin austriak

Sport

Limani me një premtim të madh për tifozët e Dritës para ndeshjes me Prishtinën

Sport

Këto janë ndeshjet miqësore që do t’i zhvillojë Prishtina në Turqi

Sport

Këta janë kundërshtarët që Drita do të përballet në ndeshjet miqësore në Turqi