Sport

Organizohet ndeshje për nder të dy legjendave që dhanë shumë për futbollin kosovar

Nesër në qytetin e Gjilanit do të zhvillohet njè ndeshja përkujtimore, ndërmjet Reprezentacionit të Veteranëve të futbollit dhe Veteranëve të Gjilanit dhe Dritès, shkruan BlicMedia.

Kjo ndeshje është e organizuar për nder të Shukri Sylejmanit – Shuki dhe Selami Osmani – Bezi, të cilët dhanë shumë për futbollin kosovar.

Ndeshja luhet nesër me fillim nga ora 16:00. /BlicMedia.net

Postime të ngjajshme
Sport

Ndeshja mes Feronikelit dhe Llapit u përcoll nga personi i rëndësishëm i UEFA-së, ja arsyeja pse ai është në Kosovë

Sport

Ramadani flet për përballjen me Ballkanin, ka disa fjalë edhe për gjyqtarin Dardan Çaka

Sport

Shënoi supergol në ndeshjen e sotme, flet Yll Hoxha

Sport

Feronikeli më në fund fitoi, tani kjo është skuadra më e dobët e 5 javëve të fundit në Superligë