Sport

Orari për xhiron e gjashtë në Superligë, këtë ditë do të luhet derbi Drita – Gjilani

Superliga e Kosovës do të rikthehet në këtë fundjavë, ku do të zhvillohet xhiroja e gjashtë në elitën më të lartë të futbollit kosovar, shkruan Gazetasheshi.com

Siparin e xhiros së gjashtë do ta hap takimi në mes liderit të Superligës, Ballkanit dhe skuadrës së inkuadruar në elitë, Arbërisë

Kurse ndeshja më interesant i kësaj jave, padyshim që do të jetë në qytetin e Gjilanit, ku pikërisht ekipi më këtë emër do të përballet me rivalin lokal, Dritën, i cili takim njihet si “Derbi i Anamoravës”, kjo ndeshje pritet të luhet ditën e diele më fillim nga ora 13:30 duke u transmetuar direkt në Klan Kosova.

Prapa nuk mbeten as takimet në mes Trepça ’89 – Feronikeli dhe Prishtina – Besa.

Llapi këtë herë pritet të kërkoj edhe fitoren e parë, ku do të përballet me Drenicën.

Orari i xhiros së gjashtë në Superligën e Kosovës:

E premte 16.10 ora 14.00

Arberia – Ballkani

E shtunë 17.10 ora 14.00

Llapi – Drenica

Prishtina – Besa

E dielë 18.10 ora 14.00

Drita – Gjilani Ora 13-30 klan kosova

Trepca89 – Feronikeli ora 14.00

Postime të ngjajshme
Sport

Borussia Monchengladbach -Real Madrid, ky ishte lojtari i ndeshjes

Sport

Liverpool 2:0 Midtjylland, notat e lojtarëve

Sport

Liverpool bën detyrën përballë Midtjylland

Sport

Real Madrid i shpëton humbjes së dytë në Ligën e Kampionëve