Sport

Orari i xhiros së pestë në Ligën e Parë, derbi kryesor luhet ditën e shtunë

Liga e Parë nuk pushon, këtë fundjavë do të zhvillohet edhe xhiroja e pestë e sezonit 2020/21, raporton Gazetasheshi.com

Edhe kjo javë pritet të ketë takime interesant, e njëra ndër ndeshjet më interesante do të jetë në grupin A në mes Malishevës dhe Istogut. Kurse në grupin B, Dardana do të jetë nikoqire e Flamurtarit.

Më poshtë orari i xhiros së pestë në Ligën e Parë:

Orari i plotë në Grupin A:

Trepça – Dukagjini (e shtunë, 14:00)

Onix – A&N (e shtunë, 14:00)

Malisheva – Istogu (e shtunë, 14:00)

Drenasi – Vushtrria(e shtunë, 14:00)

Vëllaznimi – Liria (e diel, 14:00)

Orari i plotë në Grupin B:

KEKu – 2 Korriku (e shtunë, 14:00)

Ulpiana – Vllaznia (e diel, 14:00)

Ferizaj – Ramiz Sadiku (e diel, 14:00)

Dardana – Flamurtari (e diel, 14:00)

Vitia – Kika (e diel, 14:00)

Të gjitha takimet do të luhen të shtunën dhe të dielen me fillim nga ora 14:00.

Postime të ngjajshme
Sport

Nëntë ndeshje të mbetura, kjo është data kur mbyllet stinori vjeshtor në futboll

Sport

Kryetari i Lipjanit tregon pse Arbëria nuk po mund t’i luajë ndeshjet në stadiumin e qytetit

Sport

Liga e Veteranëve vjen sot me dy super ndeshje

Sport

Situata me COVID-19 por përkeqësohet, kampionati rrezikon ndërprerjen, FFK me mjek shtesë në stadiume