Sport

Orari i plotë për pesë xhirot e radhës në Superligë

Superliga e Kosovës në futboll sa shkon e bëhet më interesant.

Ku kanë kaluar tetë xhiro nga fillimi, tashmë kampionati elitar do pauzojë për dy javë për shkak se në termin janë ndeshjet e kombëtareve.

Gazeta “Sheshi” ka arritur ta sigurojë ekskluzivisht orarin nga xhiroja e nëntë deri tek xhiroja e trembëdhjetë.

Xhiroja e 9-të në Superligë do vazhdoj me 15 tetor dhe 16 tetor (e premte dhe e shtune), kurse ditën e diele nuk do ketë ndeshje për arsyeje se do zhvillohet Zgjedhjet Komunale në Kosovë.

Më poshtë keni orarin e plotë për 5 xhiros e radhës:

Java e 9-të:

E premte, 15.10.2021

Ulpiana – Drita 13:00

Drenica – Feronikeli 13:00

E shtunë, 16.10.2021

Gjilani – Ballkani 13:00

Prishtina – Llapi 13:00

Dukagjini – Malisheva 13:00

Java e 10-të:

E martë, 19.10.2021

Prishtina – Malisheva 13:00

Ulpiana – Llapi 13:00

Feronikeli – Drita 13:00

E mërkure, 20.10.2021

Dukagjini – Ballkani 13:00

Gjilani – Drenica 13:00

Java 11-të:

E shtunë, 23.10.2021

Llapi – Drita 13:00

Gjilani – Feronikeli 13:00

Malisheva – Ulpiana 13:00

E diel, 24.10.2021

Ballkani – Prishtina 13:00

Drenica – Dukagjini 13:00

Java 12-të:

E shtunë, 30.10.2021

Drita – Malisheva 13:00

Feronikeli – Llapi 13:00

Dukagjini – Gjilani 13:00

E diel, 31.10.2021

Prishtina – Drenica 13:00

Ulpiana – Ballkani 13:00

Java 13-të:

E shtunë, 06.11.2021

Ballkani – Drita 13:00

Drenica – Ulpiana 13:00

Malisheva – Llapi 13:00

E diel, 07.11.2021

Gjilani – Prishtina 13:00

Dukagjini – Feronikeli 13:00

Pas xhiros së 13-të përsëri do ketë pauzë dyjavore për arsyeje se luajnë kombëtaret.

Postime të ngjajshme
Sport

Reagon Drenica: Çmimin "Ylli i Javës" e meritoi Denisson

Sport

Arrestohet Afrim Tovërlani, raportohet se i dehur kanosi me thikë Shpend Ahmetin

Sport

Mehmet Bogujevci flet në T7, pasi refuzoi ftesën e Serbisë si mysafir nderi në Botërorin e boksit

Sport

Shqipëria pritet t’i bëjë ftesë super mesfushorit nga Kosova