Sport

Orari i ndeshjeve të Superligës dhe Ligës së Parë

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Ndeshja ndërmjet Dukagjinit dhe Dritës, e cila zhvillohet të premten në stadiumin “18 Qershori” në Klinë do ta hapë javën e 3-të në Superligë.

Ndërkohë, tri ndeshje do të luhen të shtunën, ndër të cilat edhe dueli ndërmjet kampionit dhe nënkampionit të edicionit të kaluar, derisa të dielën zhvillohen dy ndeshjet e fundit të kësaj jave, pas së cilës skuadrat e IPKO Superligës dhe Ligës së Parë do të pauzojnë për shkak të ndeshjeve të Kombëtares.

Superliga – Java e 3-të
E premte, 30.08.2019 ora 16:00
Dukagjini – Drita

E shtunë, 31.08.2019 ora 16:00
Feronikeli – Prishtina
Llapi – Ballkani
Flamurtari – Ferizaj

E diel, 01.09.2019 ora 16:00
Trepça’89 – Drenica
Gjilani – Vushtrria

Liga e Parë – Java e 2-të
E shtunë, 30.08.2019 ora 16.00
Istogu – Onix
Liria – KEK-u
Arbëria – Ramiz Sadiku
Vitia – Besa

E diel, 01.09.2019 ora 16.00
Vllaznia (P) – Malisheva
Vëllaznimi – Drenasi
Dardana – 2 Korriku
Trepça – Ulpiana luhet në javën e ardhshme.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv