Sport

Orari i ndeshjeve të fundjavës në IPKO Superligë dhe Ligën e Parë të Kosovës

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Është caktuar orari i ndeshjeve të javës së dytë në IPKO Superligë. Kjo javë nis te premten me ndeshjen Drenica-Llapi, e cila zhvillohet në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj.

Ndërkaq dy ndeshje zhvillohen të shtunën dhe dy të tjera të dielën, teksa ballafaqimi ndërmjet Prishtinës dhe Dukagjinit është shtyrë për shkak të ruajtjes së fushës në stadiumin “Fadil Vokrri” për ndeshjet e kombëtares.

Ndërkohë këtë fundjavë nis edhe edicioni i ri në Ligën e Parë.

Orari i ndeshjeve
IPKO Superliga – java e 2-të
E premte, 23.08 – 17.00
Drenica – Llapi

E shtunë, 24.08 – 17:00
Ferizaj – Gjilani
Ballkani – Feronikeli

E diel, 24.08 ora 17:00
Drita – Flamurtari
Vushtrria – Trepça ’89
Prishtina – Dukagjini, shtyhet – luhet më 25 shtator.

Liga e Parë – java e 1-rë
E premte, 23.09 – 17:00
Malisheva – KEK-u

E shtunë, 24.08 – 17:00
Ramiz Sadiku – Dardana
2 Korriku – Vitia

E diel, 25.08 – 17:00
Istog: Onix – Vëllaznimi
Drenasi – Arbëria
Ulpiana – Istogu
Besa – Vllaznia
Trepça – Liria (zhvillohet në “Riza Lushta”

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv