Sport

Orari i javës së pestë

Superliga e Kosovës nuk po humbet kohë. Edhe në fundjavë na presin ndeshjet e javës së pestë.

Tashmë është paraparë edhe orari për këtë xhiro e cila na sjellë ndeshje interesante, shkruan Gazetasheshi.com

Klubi Futbollistik “Feronikeli” do t’i bëj konak skuadrës kampione në fuqi, Dritës në kuadër të kësaj xhiroje. Kjo ndeshje pritet të zhvillohet ditën e diele me fillim nga ora 13:30 në Klan Kosova.

Për dallim nga xhirot e mëparshme, xhiroja e mesjavës do të ndërroj edhe termin pasi që ndeshjet do të luhen nga ora 15:00.

Gazeta “Sheshi” ua sjellë orarin e plotë:

E shtune 03.10.2020

Besa – Trepca ’89 ora 15.00- Brestovik

E diele 04.10.2020

Ballkani – Drenica ora 15.00
Prishtina – Lllapi ora 15.00
Feronikeli – Drita ora 13.30 Klan Kosova

E Hënë 05.10.2020

Gjilani – Arberia ora 15.00

Postime të ngjajshme
Sport

Kosova – Holanda, formacionet zyrtare

Sport

Ndeshja mes Feronikelit dhe Llapit u përcoll nga personi i rëndësishëm i UEFA-së, ja arsyeja pse ai është në Kosovë

Sport

Ramadani flet për përballjen me Ballkanin, ka disa fjalë edhe për gjyqtarin Dardan Çaka

Sport

Shënoi supergol në ndeshjen e sotme, flet Yll Hoxha