Sport

Orari i javës së parë të stinorit pranveror në IPKO Superligë

Këtë fundjavë nis gara e stinorit pranveror në Ipko Superligën e Kosovës.

Tri ndeshje do të zhvillohen të shtunën, derisa tri të tjera të dielën, njofton FFK.

Qysh në nismë të stinorit do të luhet derbi i madh i qytetit të Gjilanit, ndërmjet Dritës dhe Gjilanit, i cili edhe kësaj radhe pritet të sjellë rivalitet të madh si në fushën e gjelbër nga futbollistët, ashtu edhe në tribunat e stadiumit nga tifozeritë e të dyja klubeve.
Orari i plotë:

Ipko Superliga

E shtunë, 15 shkurt

13:00 Ballkani-Drenica

13:00 Prishtina-Vushtrria
13:00 Ferizaj-Feronikeli

E diel, 16 shkurt

13:00 Drita-Gjilani

13:00 Flamurtari-Trepça ‘89
13:00 Dukagjini-Llapi

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Kryeministri Hoti i gëzohet fitores së Liverpoolit

Sport

Deklarata e javës vjen nga Ismet Munishi

Sport

Sahiti: Drita duhet të luante ndaj Prishtinës, çka nëse do të shkonin në grupe, a do t’i shtyhej gjithë kampionati?

Sport

Përfundon super ndeshja, Liverpool - Arsenal