Lajme

Olluri tregon se si policia hyri në zyrë të Insajderit

Drejtori i Insajderit, Parim Olluri, ka treguar se si u vizituan nga Policia e Kosovës pas publikimit të hulumtimit për vaksinat.

“Ke një përpjekje e pushtetit të ri për të frikësuar mediat. Për mendimin tim ishin veprime të çuditshme ato që ndodhën pas publikimit të hulumtimit të Insajderit”, tha Olluri në Pressing.

 

Thotë se nuk u befasua me veprimin e policisë.

“E kam prit duke njohur mendimet e krerëve të VV’së për mediat dhe dëshirën e flaktë të tyre për të kontrolluar mediat”, shtoi ai.

“Veprimi i parë hetimor ka qenë ardhja e policëve në zyre. Puna e parë që ata e kanë bërë me sabah ka qenë me i trokit në zyre një medie për t’i frikësuar”, theksoi ai.

Postime të ngjajshme
Lajme

Vdes këmbësori pasi u godit nga një veturë në Prishtinë

Lajme

Ky është parashikimi i motit për ditët e ardhshme

Lajme

Detaje/ Si e plagosi dhëndrri mikun përgjatë kohës sa po udhëtonin bashkë

Lajme

Plagoset një person në Prishtinë, Policia jep detaje për rastin