Sport

Ofendoi gjyqtarin, dënohet Nderim Nexhipi

Drejtori sportiv i Ballkanif, Nderim Nexhipi, kishte përfunduar me inicim disiplinor pas sjelleve në ndeshje me Drenicën.

Ai ka ofenduar gjyqtarin Genc Nuza, për çka kishte përfunduar i përjashtuar me karton të kuq.

Nexhipi tani është dënuar me dy ndeshje.

“Zyrtari i FC ”Ballkani”, Nderim Nexhipi me nr ID.024473M84. Në minutën 8-të, fyen gjyqtarin kryesor të ndeshjes, për çka ishte ndëshkuar me karton të kuq direkt. Sipas raportit të gjyqtarit kryesor të ndeshjes Drenica –Ballkani. Bazuar në nenin 40 paragrafi 1 pika D të Rregullores disiplinore; Dënohet me mos ushtrim të detyrës për 2 (dy) ndeshje sipas radhës organizuar nga FFK”, shkruhet në njoftimin e FFK-së.

Related posts
Sport

Distria Krasniqi mëson kundërshtaren për finale – kjo është koha dhe mënyra si mund ta ndiqni finalen

Show BizzSport

Kjo është befasia që Cristiano ia bë Georginën në mes të Dubait

Sport

Me dy gola të shënuar mbyllet ndeshja miqësore Llapi – Neftchy

Sport

Distria Krasniqi në gjysmëfinale

Leave a Reply

Your email address will not be published.